Categories
Recenzje Wydarzenia

Gitara i wiolonczela na jesienną chandrę

Marta (ta sama, która współtworzy ten blog) zapewne się nie pochwali, więc zrobię to ja ;). Wraz z Wojciechem Sawickim przygotowała spotkanie muzyczne dla dzieci “Wesołe nutki na jesienne smutki” i naprawdę warto było się na nie wybrać.

Koncert dla dzieci “Wesołe nutki na jesienne smutki” to spotkanie w ramach Rodzinnych Poranków Muzycznych organizowanych przez Starochorzowski Dom Kultury. Duet Marta Ryś (wiolonczela i wokal) i Wojciech Sawicki (gitara) wystąpili 25.10.2019 roku na deskach sceny przed dziećmi z rodzicami.

Marta Ryś i Wojciech Sawicki w trakcie koncertu “Wesołe nutki na jesienne smutki”

Jest to bardzo wymagająca publiczność, której uwagę skupić najtrudniej, jednak występującym się to udało. Nawet tej najmłodszej, która miała pół roku. Program spotkania był zróżnicowany, co ułatwiło to zadanie. Dzieci nie tylko słuchały muzyki, ale też same mogły ją tworzyć. Nie zabrakło także części edukacyjnej i zabaw, w które włączeni byli i rodzice i dzieci. Śpiew, improwizacja, zabawy z rytmem, rozpoznawanie zjawisk muzycznych… A wszystko spięte klamrą jesiennego spaceru.

Bardzo ciekawym pomysłem (do wykorzystania w domu) było tworzenie przez dzieci muzyki jesieni z tego, co możemy znaleźć na zewnątrz – np. liści czy kasztanów. Liście poruszane szumią, kasztany podrzucane stukają – można tworzyć naprawdę ciekawe rytmy.

Osobiście bardzo lubię tego typu spotkania. Dzieci mają okazję posłuchać muzyki na żywo i nauczyć się czegoś nowego w luźnej i sprzyjającej im atmosferze. Marta i Wojciech są bardzo sympatyczni i łatwo przyciągają uwagę najmłodszych. Oby jak najwięcej takich wydarzeń, nie tylko w Chorzowie!

  • Tytuł: “Wesołe nutki na jesienne smutki”
  • Typ: Spotkanie muzyczne/ koncert
  • Miejsce: Starochorzowski Dom Kultury, Chorzów
  • Data: 25.10.2019
  • Cena biletów: 8 zł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *