O nas

O WITRYNIE

Wiercipięta jest blogiem o inspirowaniu dzieci, rodziców, wychowawców –  szczególnie poprzez muzykę. 

Chcemy udostępniać fachową wiedzę i praktyczne porady dotyczące muzycznego dzieciństwa. Jest to miejsce, w którym chcemy promować również wartościowe dla wychowania i ogólnego rozwoju dzieci idee, wydarzenia, publikacje, produkty.

Wiercipięta ma dużo energii, ogromny potencjał, jest aktywna i chętna do działania. Wszędzie jej pełno, nigdy się nie nudzi…

O to, żeby małe Wiercipięty się nie nudziły dbają Marta i Katarzyna.

Marta

Z wykształcenia wiolonczelistka, pedagog muzyczny i socjolog. Ze szczególnym zainteresowaniem zgłębia kwestie jak muzyka pomaga w ogólnym rozwoju i jak ogólny rozwój wpływa na zdolności muzyczne. Od kiedy na świecie pojawiły się dwa małe Rysiątka – obecnie już 6 i 4 lata, regularnie dokształca się w zakresie teorii wychowania, pedagogiki i psychologii.  Miłośniczka przyrody, przygód, literatury dziecięcej.

Chociaż w jej kanonie lektur jest więcej specjalistycznych poradników niż beletrystyki (nie licząc książek dla dzieci), to zawsze stara się pamiętać o tym, że jak pisze Juul: „niedobrze, kiedy rodzic jest profesjonalnym pedagogiem dla swoich dzieci” i wyciągać jak najwięcej przyjemności i radości z tego całego rodzicielstwa.

Katarzyna

z wykształcenia socjolożka, z wyboru żona i mama trzech córek, z zawodu zajmuje się komunikacją i zarządzaniem wizerunkiem (zwłaszcza online). Lubi rozwijać się w różnych kierunkach i chętnie dzieli się refleksjami i inspiracjami, co też niniejszym czyni. 🙂

Spotkać ją można np. na LinkedIN