Categories
Recenzje Wydarzenia

Mamo, Tato, chodźmy na koncert! – wrażenia po “Koncertowym balu”

Karnawał trwa. Jest dość długi w tym roku, więc jeszcze więcej należy z niego skorzystać. My wybraliśmy się na “Koncertowy bal” do Miejskiego Domu Kultury “Koszutka” na Dębie w Katowicach. Kto nie był, niech żałuje! 🙂

Koncert karnawałowy dla dzieci w wykonaniu kwartetu Kwartesencja miał miejsce 13.01.2019 roku o godz. 16:00. Niedzielne popołudnie – pora idealna na kulturalną, rodzinną rozrywkę.

Muzycy w składzie:

  • Gabriela Kubarska – skrzypce
  • Kornelia Kołodziejska – altówka
  • Dawid Lewandowski – kontrabas
  • Michał Kubarski – akordeon

zaprezentowali utwory taneczne z różnych stron świata. Pojawiło się m.in.: tango, walc francuski czy czardasz. Utwory raczej dynamiczne, przyjemne dla ucha (i nie raz znane 🙂 )

Prowadząca koncert Alicja Kotyl edukowała dzieci opowiadając o instrumentach i utworach. Angażowała młodych słuchaczy do rozmowy poprzez częste pytania, a na końcu zaprosiła dzieci do wspólnego tańca.

Choć zgromadzona młoda publiczność była w różnym wieku (od niemowlaków po dzieci szkolne) nie dostrzegłam wśród nich znudzenia. Całość koncertu trwała godzinę, co było optymalnym czasem, żeby taki stan utrzymać 🙂

Mnie najbardziej zachwyciła wpleciona w repertuar melodia “Skrzypka na dachu”, której tak naprawdę w całości nigdy nie słyszałam. To zmotywowało mnie nawet do obejrzenia filmu w całości.

Koncert był bezpłatny dla słuchaczy. Dziękujemy Instytucji Promocji i Upowszechniania Muzyki “Silesia” za organizację! Warto śledzić ich stronę lub fanpage, bo dużo ciekawych wydarzeń można tam znaleźć.

Podobnie, jak w naszej grupie: “W Katowicach dla Rodzica“, gdzie członkowie dzielą się ciekawymi informacjami o wydarzeniach nie tylko muzycznych – zapraszamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *